Käsitsi kirjutatud luulenäitus Pärnu ranna riietuskabiinides

Jaan Malin. Rannakabiiniluule

Jaan Malin. Rannakabiiniluule
Aeg: 24 h
Hind: tasuta

Kunstinädal toob Jaan Malini alias Luuluri käsitsi kirjutatud luulenäituse Pärnu ranna riietuskabiinidesse. Rannakülastaja intiimsesse ruumi trügivad teosed pakuvad publikule võimaluse suhestuda kunstiga teistsuguses kontekstis ning meelele võimaluse puhata kogu avalikku ruumi katvast reklaamimürast.

Pärnu ranna riietuskabiinides nr 12-18 leiab külastaja käsitsi kirjutatud luuletused ja kunstiteosed erinevatelt kunstnikelt. Jaan Malini poolt kureeritud näitus riietuskabiinides saab alguse kunstinädala raames randa paigaldatud Läti kunstniku Līva Blumfelde hiiglasliku abstraktse maali lähistelt ning liigub edasi Pärnu rannahoone (Sunseti) ees oleva riietuskabiini nr 18 juurde, kus 21.-23.07 kell 18 toimub rannaseene all etenduskunstide lavastus “Keerub keerdus ehk Per aspera ad absurdum?”, mille idee autor on samuti Jaan Malin.

Luuletusi on nii suviseid kui ka Eestimaa loodust üldiselt puudutavad teoseid autoritelt Paul Erik Rummo, Asko Künnap, Jaan Malin, Roomet Jakapi, Kalle Kurg ja Andres Ehin. Jaan Malini poolt käsitsi ümber kirjutatud luuletusi saadavad sürrealistlikud teosed kunstnikelt Ilmar Malin, Eero Ijavoinen, Markus Kasemaa ja Albert Gulk.

Näituse teine osa asub Pärnu loovlinnakus, kus asub ka Edward von Lõnguse tänavakunstiteos „Surmatants“. Näitus rannakabiinides kestab Kunstinädala lõpuni. Avaliku ruum kunst suhestub keskkonnaga ja kui mõni teos läheb huvilisega jalutama või vihm kahjustab paberit, siis ka see kuulub tänavakunsti juurde.

Jaga

Veel sündmuseid:

Eesti Kunstikoolide Liit. Töötuba “See ei ole Piip Tuut”
Eesti Kunstikoolide Liit. Töötuba “See ei ole Piip Tuut”

Spray-värvi töötoas luuakse üheskoos kummastavaid seoseid žabloontehnika, värvide ja inimeste vahel.

11:00-14:00
tasuta
Mauri Gross näituse “Suguvõsa” lõpuüritusel süntesaator ja luule, näituse tuur ja vestlus
Mauri Gross näituse “Suguvõsa” lõpuüritusel süntesaator ja luule, näituse tuur ja vestlus

Näitusel põimuvad lopsakad võsa- ja lillemotiivid monokroomse minimalismisarjaga

15:00
tasuta