Ruumiline installatsioon kuuldemängu, video, fotode ja joonistustega

Mare Tralla. Näitus “Enne ja pärast”

Mare Tralla. Näitus “Enne ja pärast”
Aeg: T-P kell 15:00-19:00
Hind: tasuta

Mare Tralla “Enne ja pärast” on ruumiline installatsioon kuuldemängu, video, fotode ja joonistustega. Näitus leiab aset Pärnu vangla endistes ruumides ning viib publiku rännakule kunstniku traumaatilisse lapsepõlve tõstatades küsimusi väärkohtlemisest ja traumast.

Kui me vaatame lapsepõlvest pärit fotosid oma perest või sõpradest, siis me ei mõtle sellele, et need võivad kujutada kedagi kas enne või pärast seksuaalse vägivalla kogemust. Näod võivad olla naeratavad, sünged, kurvad, ükskõiksed, kissitavad, vihased, uhked. Ainult siis, kui me teame, et selline sündmus on aset leidnud, hakkame otsima märke, mis võiksid sellest kogemusest rääkida, võib-olla me küsime: mida sa tunned, kui sa sellele mõtled? Et neid jälgi nähtavaks, kuuldavaks, aimatavaks teha, loob Mare Tralla audiovisuaalse keskkonna, mis peegeldab tema lapsepõlve ning sellega seotud traumaatilisi kogemusi.

Tabud ja hirmud, mis on selliste kogemustega seotud, muudavad nendest rääkimise pea võimatuks. See projekt on autori jaoks üle 20 aastase mõtteprotsessi tulemus.

“Enne ja pärast” on ruum, kus suhted ja proportsioonid on muutunud ning kus märkamatutest detailidest on saanud kõige olulisemad tähenduste kandjad. Ruumis ringi liikudes on külastajatel võimalus kuulata kuuldemängu, mis põhineb erinevatel vestlustel, mida kunstnik aastate jooksul on oma kogemusest rääkides pidanud sõprade, pere liikmete ja terapeutidega.

Avangard Galerii pop-up näitus Pärnu vanglas toimub Pärnu Kunstisuve festivali raames ja Pärnu Kunstinädala ühendprogrammina. Avamine 17.07 kell 17:00.

Kunstinädala raames toimuv jalgrattatuur näitusele leiab aset 18.07 kell 15:00. Kunstnik on kohal ja tutvustab näitust.

Näitus “Enne ja pärast” on Pärnu Vanglas (Sillutise 1, sissepääs Laatsareti tänavalt) avatud 17.-30.07.2021 T-P 15-19

Jaga

Veel sündmuseid:

Eesti Kunstikoolide Liit. Töötuba “See ei ole Piip Tuut”
Eesti Kunstikoolide Liit. Töötuba “See ei ole Piip Tuut”

Spray-värvi töötoas luuakse üheskoos kummastavaid seoseid žabloontehnika, värvide ja inimeste vahel.

11:00-14:00
tasuta
Mauri Gross näituse “Suguvõsa” lõpuüritusel süntesaator ja luule, näituse tuur ja vestlus
Mauri Gross näituse “Suguvõsa” lõpuüritusel süntesaator ja luule, näituse tuur ja vestlus

Näitusel põimuvad lopsakad võsa- ja lillemotiivid monokroomse minimalismisarjaga

15:00
tasuta