Kunstnik manifisteerib oma kohalolu avalikkus ruumis houdiniliku etteastega

Monika Dirsytė. Performance “Pan/demos”

Monika Dirsytė. Performance “Pan/demos”
Aeg: 12:00-15:00
Hind: tasuta

Diverse Universe esitleb 24.-25. juulil Leedu tunnustatud performance-kunstniku Monika Dirsytė mahukat kestvusperformance`i otse Iseseisvusväljakul, kus kunstnik oma kohalolu avalikkus ruumis houdiniliku* etteastega manifisteerib.

Monika Dirsytė: “Kuum suvine pärastlõuna, kui kukeseenesõbralik keskkond meie koroonakaitsemaskide all parasjagu luksuslikult aega veedab, pakub võimalust olla tunnistajaks uskumatule väljakutsele, mis nõuab psühholoogilist ja füüsilist vastupidavust nii kunstnikult endalt kui ka publikult. Uurides performatiivset kunstipraktikat akadeemilises sfääris, paigutan enda etteasted teatud mentaalsele joonlauale, mida võib nimetada ajaks.”

Dirsytė performance-praktikat iseloomustab sotsiaalselt aktsepteeritavate ajamõõtmete ja normatiivse kooseksisteerimise standardite eiramine ning individuaalne kohalolu avalikus ruumis ja ühiskonnas. Kõik see koos laiendab 20. sajandi performatiivse pöörde traditsiooni, mis manifisteeris ennast eksistentsi kehastumise anti-institutsionaalses diskursuses.

Monika Dirsytė (1989) on üks aktiivsemaid Leedu noorema põlvkonna performance-kunstnikke. Tema töödes kombineeritakse installatsioon performance’iga, mis võimaldab tal saada töö osaks. Idee ja selle visuaalne esitlus on võrdse väärtusega, autori eesmärgiks on esile kutsuda alateadlikke reaktsioone vaatajas ning muuta isiklikud kogemused kollektiivseks.

*Jean-Eugène Robert-Houdin (1805-1871)  oli prantsuse mustkunstnik ja literaat.

 

Jaga

Veel sündmuseid:

Eesti Kunstikoolide Liit. Töötuba “See ei ole Piip Tuut”
Eesti Kunstikoolide Liit. Töötuba “See ei ole Piip Tuut”

Spray-värvi töötoas luuakse üheskoos kummastavaid seoseid žabloontehnika, värvide ja inimeste vahel.

11:00-14:00
tasuta
Mauri Gross näituse “Suguvõsa” lõpuüritusel süntesaator ja luule, näituse tuur ja vestlus
Mauri Gross näituse “Suguvõsa” lõpuüritusel süntesaator ja luule, näituse tuur ja vestlus

Näitusel põimuvad lopsakad võsa- ja lillemotiivid monokroomse minimalismisarjaga

15:00
tasuta