Mitmeosaline väljapanek hõlmab klaasi, metalli, fotograafiat ja liitreaalsust

Okapi Galerii. Kunstipeatus Pärnu

Okapi Galerii. Kunstipeatus Pärnu

Rait Prääts

Aeg: E-R 10:00-18.00, L 10:00-15:00
Hind: tasuta

Okapi Galerii seab kunstinädalal üles mitmeosalise väljapaneku, mis hõlmab klaasi, metalli, fotograafiat ja liitreaalsust.

Alates 17. juulist saab keskraamatukogus näha Rait Präätsu klaasskulptuuridest ja Gleb Divovi liitreaalsustehnoloogiast koosnevat installatsiooni, mis räägib virtuaalmaailma võidukäigust ja tehisintellekti eduloost, aga vihjab ka nendega seotud ohtudele, puudutab inimlikke instinkte ja sotsiaalseid valupunkte. Gleb Divov on loonud spetsiaalselt Rait Präätsu teostele suunatud tervikliku liitreaalsuse lahenduse, mis seisneb klaasobjektidele kuvatavas animeeritud kihis ning mida külastaja saab kogeda oma isiklikus nutiseadmes Artivive aplikatsiooni kasutades. 

Alates 22. juulist liituvad väljapanekuga Riina Varol, Birgit Pählapuu ning T_R_R UNION. 

Fotokunstnik Riina Varol esitleb oma värskeltvalminud 2D ja 3D fotokollaažide seeriat “Voyage”, mis otsib reaalsuse puudutust erinevate tasandite, faktuurde ja abstraktsete vormide kaudu. Teosed stimuleerivad kuulmis,- haistmis- ja kompimisaistinguid ning isiklike mälupiltide tekkimist seal, kus pindade ja keskkondade omadused on küll nähtavad ning ettekujuteldavad, kuid jäävad väljapoole käeulatust. Seerias figureeriv pikaks venitatud ring loob ühenduse erinevate dimensioonide vahel, esindades korraga inimlikku püüdlust täiuse poole ja ka kaugenemist sellest. Idee ja mateeria kokkupuutepunkt mõjub tuttavlikult sürreaalsena, kujundid muutuvad karikatuurseks teekonnal, mis on seiklev, ihalev ja kergelt eneseirooniline. 

Klaasikunstnik Birgit Pählapuu seerias “Minu Vaikiv Protest” väljendatakse neoonklaasi ja fotomontaaži kombinatsioonis inimloomuse sisemist ja vägivallatut vastuhakku, mõttejõudu, mis võib olla võimsam kui protestimarss tänaval, sest viimane mõjuks ahistavalt. Inimesed protestivad erinevalt: mõni läheb tänavale massimeelerahutusele, mõni teeb näljastreigi, mõni paneb endale käe külge, mõni lihtsalt keerab selja ja lahkub riigist. Riigist, mis on omakorda protesti märgiks mõne teise riigiga sõtta läinud samamoodi nagu julged isiksused lähevad koos rindele, et seista oma õiguste ja vabaduste eest. Just selliste kartmatute tüpaažide ja nende piiride jälgimine on käesoleva seeria inspiratsiooniks.

Fotokunstnik Temuri Hvingija ning metallikunstnike Rait Siska ja Risto Tali (T_R_R UNION) ühine ja pidevalt edasi arenev projekt “M_M_M_M” väljendab kolme autori hoiakuid moodsa kunsti ja maailma suhtes. Projekt keskendub arhitektuursetele konstruktsioonidele, kust otsitakse uusi joone ja detaile, eriti geomeetrilisi mustreid. Erinevate meediumite, stiilide ja vormide ühendamisel metallikunsti ja fotograafiaga katsetatakse pidevalt uusi tehnikaid ja tehnoloogiaid. Toormaterjal ehk metall vormitakse treipingis, seejärel söövitatakse happega, kaetakse musta fotovärviga ja vajadusel painutatakse. Tulemuseks kahe- ja kolmemõõtmelised ruumilise tekstuuri ja efektiga teosed, kus uuele tasemele viidud fotosöövitus saab eraldi autoritehnika. 

Jaga

Veel sündmuseid:

Eesti Kunstikoolide Liit. Töötuba “See ei ole Piip Tuut”
Eesti Kunstikoolide Liit. Töötuba “See ei ole Piip Tuut”

Spray-värvi töötoas luuakse üheskoos kummastavaid seoseid žabloontehnika, värvide ja inimeste vahel.

11:00-14:00
tasuta
Mauri Gross näituse “Suguvõsa” lõpuüritusel süntesaator ja luule, näituse tuur ja vestlus
Mauri Gross näituse “Suguvõsa” lõpuüritusel süntesaator ja luule, näituse tuur ja vestlus

Näitusel põimuvad lopsakad võsa- ja lillemotiivid monokroomse minimalismisarjaga

15:00
tasuta