Rahvusvaheline skulptuurifestival toob Pärnusse plejaadi eesti skulptuuri suurkujusid ja klassikuid ning väliskunstnikud. Linnaruumis eksponeeritakse suuremõõtmelisi objekte, mis ilmestavad suvist Pärnut ja lisavad väärtust kaasaegsesse professionaalsesse kultuuriruumi.

Skulptuurifestival VORM

Skulptuurifestival VORM
Festivali näitustel eksponeeritakse skulptuure, objekte interaktiivseid koha- ja kontekstipõhiseid teoseid teemal “VORM”.
“Nähtumuse materiaalne loomus eeldab tema ruumilist piiritlemist, ent nähtumuse sisemine loomus ei ole piiratud mateeria ulatusega ruumis. Mida sügavamale me tungime nähtumuse sisemusse, energia loomusse, seda enam muutub nähtumus ise ruumiliselt vähem piiratuks, muutub üha suuremal määral asukohatuks. Mis osa on selles protsessis vormil? Kas sisu on primaarsem kui vorm või vastupidi. Või ongi vorm sisu?”
Kl 16.00 Keskraamatukogu
Marko Kekishev ja Mart Andersson Graafilise disaini naitus
Kl 17. TÜ Pärnu kolledž
Kl 18. LOOVLINNAK GALERII JA SKULPTUURIDE ALLEE
Eeltuur näitustel ja kohtumine korraldajatega
Näitused ja objektid linnaruumi jäävad augusti lõpuni
Osalevad Ahti Seppet, Elo Liiv, Mari-Liis Tammi, Jüri Ojaver, Tõnu Smidt, Eero Ijavoinen, Mare Mikof, Anonymous Boh, Taje Paldrok, Toomas Altnurme, Piret Meos, Danny Gonzalez (Puerto Rico), Jyrki Riekki (FIN), Joni Kärkkäinen (FIN), Timo Viiulainen (FIN), Leonhard Lapin, Tiiu Kirsipuu, Ott Jeeser, Per William Petersen (DEN), Payton Koranek, Gail Allard (USA) jt.
Toetavad:
Kultuurkapital
Pärnu linn
MetsäWood
Jaga

Veel sündmuseid:

Rattatuur galeriides
Rattatuur galeriides

Lisaks lõbusale rattasõidule saab nautida kunstimaastikul toimuvat, külastame kõiki olulisemaid näituseasutusi ja legendaarseid Naine&Mees näituseid, kiikame kunstnike stuudiotesse ja külastame undeground näitusepindasid

Kell 17.00
tasuta, va UKM 1 eur
Diverse Universe Performance Festival
Diverse Universe Performance Festival

Otsid midagi raju ja piire nihestavat? Rahvusvaheline etenduskunstide festival Diverse Universe Pärnus

22:00
tasuta