Tänavakunstifestival ARTernative

Tänavakunstifestival ARTernative
Asukoht: Papiniidu 28
Aeg:
Hind: tasuta

ARTernative tänavakunstifestival on esimest korda toimuv tänavakunstifestival Pärnus, mille eesmärk on tutvustada alternatiivkultuure, mis rikastavad ja elavdavad avalikku linnaruumi. Objektiks on Mai ja Rannarajooni vahelise kergliiklustee ääres asuv garaažikompleks, millele annavad uue ilme ja väljanägemise mitmed kunstnikud nii Eesti kui välismaalt. Kõigil festivali külastajatel on töötoas võimalik asjatundjate näpunäidete järgi teostada oma esimene aerosooliga šabloonkunsti töö.

23. juulil kell 13 näidatakse festivali raames Pärnu noorte ja innovatsioonikeskuses “HUUB” (Akadeemia 5) tänavakunstist ja tänavakultuurist kahte filmi, millele järgnevad tänavakunstnike, teiste alternatiivkultuuri esindajate või kultuuriuurijate poolt juhitud paneeldiskussioonid tänavakunstist. Arutletakse teemade üle nagu kunst kui väljendusviis, kunst versus vandalism, sotsiaalne vastutus ja kunst, kunstniku vastutus ja kunsti vastutus meie ühiskonna ees, tänavakunsti eesmärgid, mõju linnakeskkonnas, mõju inimestele ja linna arengule. Esinevad tänavakunstnik, ettevõtja ja Stencibility tänavakunstifestivali peakorraldaja Sirje (Sirla) Joala ning tänavakunstnik ja SLÄP kleepsubussi eestvedaja Kersti Joala

Jaga

Veel sündmuseid:

Eesti Kunstikoolide Liit. Näitus „Absurd minu ümber“
Eesti Kunstikoolide Liit. Näitus „Absurd minu ümber“

Üle-eestilisel õpilastööde vabaõhunäitusel eksponeeritakse fotokollaaže, mis pärinevad 2021. aasta kevadest ning kus põimuvad absurd ja igapäevaelu.

Pärnu Rannapark
Avatud ööpäevaringselt kuni 25. juulini
tasuta
Eesti Kunstikoolide Liit. Töötuba ja näitus „See ei ole Piip Tuut!“
Eesti Kunstikoolide Liit. Töötuba ja näitus „See ei ole Piip Tuut!“

Spray-värvi töötoas luuakse üheskoos kummastavaid seoseid žabloontehnika, värvide ja õpilaste vahel.

Uus 5, Pärnu
Töötuba 17. juulil kell 11.00-14.00, näitus avatud ööpäevaringselt kuni 25. juulini
tasuta