Rahvusvahelisel naiskunstnike näitusel lisatakse füüsilisele väljapanekule virtual- ja liitreaalsuse elemente

WABGNET. Näitus “Isolatsioonilooming – absurdsuses navigeerimine piiranguaegadel”

WABGNET. Näitus “Isolatsioonilooming – absurdsuses navigeerimine piiranguaegadel”

WABGNET rahvusvahelisel naiskunstnike näitusel lisatakse füüsilisele väljapanekule virtual- ja liitreaalsuse elemente. Tule ja koge interaktiivset hübriidnäitust ise, et seda paremini mõista! Nagu pealkirigi viitab, toob näitus kokku kunsti, mis on loodud piirangutingimustes. 11 naiskunstniku töödes kajastub absurditunne, mis on kodus veedetud pikkade kuude jooksul mingil hetkel meile kõigile tuttavaks saanud. Armastus, ühtekuuluvus, eraldatus, valu ja vaev, vastupanu, üksindus, eskapism, ärevus, surm ja lootus, aga ka varude kokkukuhjamise fenomen on mõned uuritud teemadest.

Covid19 ei ole siiski esimene inimkonnale osaks saanud pandeemia. Oleme üle elanud muuhulgas musta surma, koolera, AIDSi, malaaria, hispaania gripi. Ka loomad, linnud ja taimed kannatavad pandeemiate tõttu, mis on põhjustatud peamiselt sellise inimtegevuse tõttu nagu intensiivne põllumajandus ja ökosüsteemi hävitamine. Kahju ja kaotus, mida taolised olendid kogevad, on tunduvalt suuremad. Võib kõlada absurdselt, kuid kui võrrelda inimkannatusi teiste kannatustega, on meil vedanud.

Selle vedamise teadvustamine ja “uue normaalsuse” kaasatoodud positiivsete võimaluste omaksvõtmine ongi näituse kureerimise võtmeks: Covid19 poolt pealesurutud piiranguid ei kujutata tegelikult piiravalt, vaid üleskutsena uurimaks kaugkoostöö uusi võimalusi, mis võimaldavad teha, pakkuda ja jagada kunsti nii kohalikul kui globaalsel tasandil.

Kunstnikud: Marie-Louise Jones, Vanja Karas, Eleanor Pearce, Susana Sanroman, The Lake Twins, Iluá Hauck da Silva, Rigulio Graak, Meriliis Rinne, Mia-Jane Harris, Alina Gavrielatos

Kuraatorid: Rigulio Graak, Iluá Hauck da Silva, Art Week Estonia / Andra Orn

Näitust saab külastada ka digitaalselt www.wabg.net

Jaga

Veel sündmuseid:

Eesti Kunstikoolide Liit. Töötuba “See ei ole Piip Tuut”
Eesti Kunstikoolide Liit. Töötuba “See ei ole Piip Tuut”

Spray-värvi töötoas luuakse üheskoos kummastavaid seoseid žabloontehnika, värvide ja inimeste vahel.

11:00-14:00
tasuta
Mauri Gross näituse “Suguvõsa” lõpuüritusel süntesaator ja luule, näituse tuur ja vestlus
Mauri Gross näituse “Suguvõsa” lõpuüritusel süntesaator ja luule, näituse tuur ja vestlus

Näitusel põimuvad lopsakad võsa- ja lillemotiivid monokroomse minimalismisarjaga

15:00
tasuta