Kunstnikud

Kohtu kunstnikega
Jan Kaus
Jan Kaus
kirjanik

Jan Kaus on õppinud pedagoogikat ja filosoofiat, on avaldanud luulet, novelli- ja miniatuurkogusid, romaane, mitteilukirjandust ja tõlkeid. Ta on olnud ka kultuurilehe Sirp toimetaja, Eesti Kirjanike Liidu juhatuse esimees, Tallinna rahvusvahelise kirjandusfestivali HeadRead korraldaja, on Eesti Filmiajakirjanike Ühingu liige ja kujutav kunstnik.

Taive Viiding
Taive Viiding
muusik

Taive Viiding on rahvalaulude uurija ja laulja. Ta õppis eesti kirjandust ja folkloristikat Tartu Ülikoolis ning töötab Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivis.

Külli Roosna
Külli Roosna
tantsija

Külli Roosna on Pärnus sündinud rahvusvaheliselt aktiivne tantsukunstnik. Ta on lõpetanud Rotterdami Tantsuakadeemia Hollandis ja Tallinna Ülikooli koreograafi ja tantsija erialal. Alates 2008. aastast on ta teinud pidevat koostööd Norrast pärit kunstniku Kenneth Flakiga. Nende tööde keskmes on tantsiva keha võimalused ja piirangud, mis on pidevas dialoogis digitaalse tehnoloogia ja erinevate diskursustega.

Indrek Koff
Indrek Koff
kirjanik

Indrek Koff on tõlkija, kes tõlgib peamiselt prantsuse ja unistab peamiselt portugali keelest. Vahel kirjutab, aga mida, ei tea õieti isegi. Kõige rohkem lastele, pisut ka täiskasvanutele. Kui täiskasvanutele, siis raskesti liigitatavaid tekste, mis sarnanevad ehk enim luulega, kuid mahuksid ka teatri või proosa piiridesse või piiridele.

Andrus Kallastu
Andrus Kallastu
muusik

Andrus Kallastu õppis Tallinna Konservatooriumis ja Sibeliuse Akadeemias ning tegutseb vabakutselise helilooja, dirigendi ja muusikasündmuste produtsendina. Tema heliloomingu võib jagada kahte perioodi: enne ja pärast aastat 1991. Kallastu huvi on tihti seotud muusikateatriga, lisaks traditsioonilistele žanritele on ta viljelenud näiteks müsteeriumilaadset kiriklikku kompositsiooni ja visualiseeritud kontserti.

Leonora Palu
Leonora Palu
muusik

Leonora Palu on eesti flötist. Lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia flöödi erialal ja täiendanud end Brüsseli Kuninglikus Konservatooriumis. Ta on andnud kontserte erinevate orkestri- ning kammermuusika kooslustega nii meil kui mujal, esitab nüüdismuusikat ja on osalenud eesti heliloojate teoste esiettekannetel, on nüüdismuusikat ja eksperimentaalset muusikateatrit viljeleva Repoo Ensemble liige, tegeleb vabaimprovisatsiooniga.

Indrek Palu
Indrek Palu
muusik

Indrek Palu on Eesti viiuldaja, helilooja ja elektronmuusik. Ta on aastaid tegelenud elektriviiuli võimaluste uurimisega ning esitab põhiliselt enda heliloomingut ja improvisatsioone. Viimasel ajal seob teda tihedam koostöö Soome kontrabassimängija Lassi Kariga, kellega esinevad koos vabaimprovisatsioonilist muusikat esitades. Helilooja teeb tihti koostööd kunstnike ja koreograafidega, näiteks Janno Bergmanni ja Kristjan Rohiojaga.

Roomet Jakapi
Roomet Jakapi
muusik

Roomet Jakapi on filosoof ja muusik. Ta on filosoofia ajaloo kaasprofessor Tartu ülikoolis. Muusikuna on ta vokalist, kes tegutseb peamiselt vabaimprovisatsiooni alal. Ta on esinenud koos selliste silmapaistvate improviseerivate muusikutega nagu Emilio Gordoa, Rieko Okuda, Chris Pitsiokos, Guilherme Rodrigues ja Fred Frith.

Jaan Malin
Jaan Malin
kunstnik

Jaan Malin on eesti luuletaja, kunstnik, kunstikuraator, esseist, toimetaja ja kirjastaja, kes on keskendunud sürrealistlikule loomele ja on Pärnu Kunstinädala etenduskunstide kuraator.

Sven Grünberg
Sven Grünberg
muusik

Sven Grünberg on elektroonilise muusika teerajaja Eestis. On töötanud peamiselt stuudiomuusikuna, esitades enamasti oma loomingut ise – käsitsedes kõiki instrumente, lauldes, olles helirežissöör ja produtsent. Oma muusikutegevust alustas ta 1970ndate aastate algul klahvpillimängija ja lauljana ansamblites Mikronid ja Ornament, misjärel juhtis progressiivse roki ansamblit Mess (1974–1976), mis oli esimene omalaadne nii Eestis kui ka NSVLis.

Kersti Joala
Kersti Joala
kunstnik

Kersti Joala on Släp! kleepsubussi idee algataja ja elluviija. Tegemist on projektiga, kuhu on kaasatud 11000 kleepsu 300 tänavakunstnikult üle maailma, mis teeb sellest näitusest Euroopa suurima kleepsunäituse. Näitus ise sõidab kogu aeg ringi ja katab liikluses sõitvat kaubikut, mille sisse on ehitatud vahetuvad näitusega galeriiruum. Släp! kleepsubuss ja Kersti on osa Stencibility tänavakunstifestivalist.

Sirje Joala
Sirje Joala
kunstnik

Sirje Joala ehk Sirla on Eesti kunstnik ning ettevõtja, tuntud ka pseudonüümiga The Glitter Princess. Ta on asutanud Stencibility tänavakunstifestivali, Mäshroom siiditrükistuudio ning Alistamise Akadeemia jiu jitsu klubi ning olnud inspiratsiooniohvitser idufirmas Robot Muralist. Ta on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia ning Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuhtimise erialal, kirjutades nii bakalaureuse kui magistri diplomitöö tänavakunstist.

Susana Sanroman
Susana Sanroman
kunstnik

Susana Sanromán on Londonis elav hispaania visuaalkunstnik, kes tegutseb nii fotograafia, videokunsti, installatsiooni kui performance’i vallas. Pärast fotograafiaõpingute lõpetamist on ta olnud seotud mitmete rahvusvaheliste näituste ja kunstiresidentuuridega Euroopas, Aasias ja USA-s ning assisteeris nelja aasta jooksul ka tunnustatud kunstnikku Tom Hunterit.  

Mare Tralla
Mare Tralla
kunstnik

Mare Tralla on interdistsiplinaarne kunstnik, kunstikorraldaja ja aktivist. Ta on õppinud maalikunsti Eesti Kunstiakadeemias ja hüpermeediat Westminsteri Ülikoolis Londonis.  Tema erialane karjäär algas Eestis varajastel 90ndatel, kui temast sai noorema põlvkonna üks juhtivaid interdistsiplinaarseid kunstnikke – tema isiklikust loost ja igapäevakogemusest lähtuv praktika oli otsene kriitiline vastus sellele, kuidas Ida-Euroopa üleminekuperiood mõjutas naisi.

Pärnu Loomeliit
Pärnu Loomeliit
kunstiasutus

Pärnu Loomeliit asutati 19. aprillil 2008 eesmärgiga toetada kultuurilist loovust ja kaunite kunstide professionaalsel tasemel säilimist ja arenemist ning parandada pärnu loovisikute loometegevuseks vajalikke tingimusi ja luua selleks tagatisi. Loovisik on autoriõiguse seaduse tähenduses autor või esitaja, kes tegutseb arhitektuuri, audiovisuaalse kunsti, disaini, etenduskunsti, helikunsti, kirjanduse, kujutava kunsti või stsenograafia loomealal.

Eesti Kunstikoolide Liit
Eesti Kunstikoolide Liit
kunstiasutus

Eesti Kunstikoolide Liit on mittetulundusühing, mis koondab ühe mütsi alla kunstialast huviharidust pakkuvad koolid, väärtustades ja arendades kunstiharidust hariduse olulise osana. Eesti Kunstikoolide Liidu soov on suurendada kunstihariduse mõjusfääri, edendada huviharidust puudutavat seadusandlust ja kaasa rääkida riiklikul tasandil    kunstihariduse s.h. kunstialase huvihariduse poliitika kujundamisel. Esindame ja toetame kunstikoolide huve ja aitame korraldada koolitusi.