Kunstinädal

Ajalugu ja meeskond
Kunstinädal on unikaalne, kõiki kaasaegse kunsti liike kaasav festival linnasüdames, mis esindab Eesti ja lähiriikide autoreid.

See hõlmab erinevaid kunstisündmuseid, intrigeerivaid ja õpetlikke arutelusid, põnevaid töötubasid ning uskumatuid etteasteid erinevas paigus üle linna. Kunstinädala silmapaistvaimaks sündmuseks on Suur Kunstipäev, kus galeriid ja kunstiasutused osalevad väljapanekutega linna rahvarohkeimas kohas.

2016. aastast taaselustatud Kunstinädala festival toimub linnades üle Eesti, selline suund käib käsikäes Eesti Kunstnike Liidu kunagise kunstinädala traditsiooniga, mida korraldati juba aastast 1960. 1974 hakkas Kunstinädal toimuma erinevates linnades, jõudes isegi Hiiumaale, mida aastal 1980 külast rekordiline 12 032 inimest. Olles Kunstinädala formaadi pealinnas (toimus Tallinnas aastatel 2016-2020) taas inimeste mälupilti toonud, soovime kunsti viia laiema publikuni väljaspool pealinna.

Usume, et programm elavdab linna kultuurielu ja tugevdab linna kunstiskeenet, loob kontakte laiema publikuga ja elavdab turismi lähiregioonis ning muidugi inspireerib kunstnikke.

Tutvu tänavuse kuraatoriteemaga siin.

Korraldusmeeskond:

Marita Isoble Solberg (MaRa), kuraator

MaRA on (s 1977) Norra muusik, kunstnik ja loitsija, kes keskendub perforance-ja helikunstile ninginstallatsioonile. MaRA esivanemad on segu paljudest põhjapoolsetest rahvastest: saami, rootsi, kveeni, karjala ja soome. Kunstnik on  on kasvanud keskkonnas, mis on lähedalt seotud looduse, käsitöö ja hooajatööga mistõttu on ta uurinud väljendamisvõimalusi läbi kunsti ja erinevate muusikažanride. Tema projektide ühiseks nimetajaks on esitada väljakutseid nii publikule kui ka iseendale, püüda jõuda tuumani ja luua vibratsioone, millel on tagasilöök.

MaRA õppis kunsti Nordlandi Kunsti- ja Filmikoolis (1997-1999) ning Oslo riiklikus kunstiakadeemias/KHIO (2002-2007) ning omab tugevaid sidemeid Põhja-Norraga ning teinud koostööd mitmete kontsertide, etenduste ja näitustega nagu Musikkfestukal Nordlandis, Riddu Riđđu festivalil, BarentsSpektakelil, Bukta vabaõhufestivalil, Arctic Arts Festivalil, Põhja-Norra kunstimuuseumis ja väljamõeldud saami Daiddamuseal. 

Al Paldrok, etenduskunstide kuraator

Legendary performance art group Non Grata an underground legend whose exploits are whispered about in art circles all over the world, leader and founder aka Anonymous Boh. Also founder and leader of Loovlinnak MTÜ.

Andra Orn, korraldaja

Andra Orn on kunstinädalat korraldava Nordic Baltic Art Center NOBA MTÜ kaasasutaja ja juht. Ta on korraldanud kunstifestivale ja rahvusvahelisi konkursse, kureerinud näituseid, koostanud kunstiraamatuid ja kirjutanud kaastöid kultuuriväljaannetele. Andra eestvedamisel on ellu kutsutud ja toimunud kunstisündmused nagu Tallinna Biennaal, Art Week, Edward von Lõnguse Restart Reality digitänavakunstiprojekt 11 Euroopa linnas, Nordic & Baltic Young Artist Award, linnaruumi projektid koostöös Smarten Cityga jp huvitavat.  Andra on õppinud ajakirjandust ja kommunikatsiooni Tartu Ülikoolis, lõpetamisel on magistritöö Tallinna Ülikooli kultuuriteooria ja filosoofia erialal.

Egle Loor, kommunikatsioonikoordinaator

Egle veab NOBA kommunikatsioonitegevusi Eestis ja väljaspool korraldades sündmusi, koordineerides sisuloomet ja meediasuhtlust, kirjutades artikleid, koostades uudiskirju ning toimetades sotsiaalmeedias. Tal on TalTechist magistrikraad turunduses ja juhtimises. Kommunikatsioonivaldkonnas on Egle tegutsenud enam kui 15 aastat, keskendudes kõige meelsamini just kultuurivaldkonna projektidele nagu Tallinn Fashion Week, World Cleanup Day, Eesti Kunstnike Liidu Kevadnäitus 2019 jt.

Meriem Kimmer, strateegiline projektijuht

Meriem on vabakutseline multitalent, kelle huviorbiidis on visuaalkultuur