2022 Kunstinädal keskendub põhjamaadele

Juulikuus vallutab Pärnu taas Kunstinädal, mis sel korral keskendub Põhjamaade kunstile. 22.-30. juulini vältava festivali peateema on “Hing või hingetus” ning pakub kuraatori Norra päritolu kunstnik Marita Isoble Solberg (MaRa) silmade läbi vaadet meie olemusse – millised me tegelikult oleme ja milline on aeg, milles me elame.

2022 Kunstinädal keskendub põhjamaadele

MaRA on (s 1977) Norra muusik, kunstnik ja loitsija, kes keskendub performance-ja helikunstile ning installatsioonile. MaRA esivanemate juured pärinevad paljudest põhjapoolsetest rahvastest: saami, rootsi, kveeni, karjala ja soome. Kunstnik on  kasvanud keskkonnas, mis on lähedalt seotud looduse, käsitöö ja hooajatööga, mistõttu on ta uurinud väljendamisvõimalusi läbi kunsti ja erinevate muusikažanride. Tema projektide ühiseks nimetajaks on esitada väljakutseid nii publikule kui ka iseendale, püüda jõuda tuumani ja luua vibratsioone, millel on tagasilöök.

Kunstinädala sündmused koonduvad Pärnu avalikku ruumi ja Loovlinnakusse, mis avati eelmisel aastal Pärnu ajaloolises õllevabrikus (Suur-Jõe 10, Pärnu). Sel aastal avas uksed Loovlinnaku Suvegalerii ning tiheda rahvusvahelise suveprogrammi omapäraks on eri loovinstitutsioonide süntees. 

Pärnu Loovlinnaku eestvedaja ja legendaarse performance grupi Non Grata asutajaliige Al Paldroki sõnul on loovlinnak just praegu avastamist väärt pärl. “Mitmetes loovlinnakutes üle maailma on esialgsele kooslusele nime andnud loovtegevus asendunud suures osas hipsterliku tarbimiskeskonnaga, Pärnu Loovlinnak on aga avastamist väärt ehe pärl – Loovlinnakut juhivad loovinimesed ise, mitte kinnisvarategelased ja haldusfirmad. Eelmisest aastast alustasid ajaloolise õlletehase ruumides tööd siiditrüki, raamatukirjastuse, maali ja luuleraadio stuudiod, avatud on kunstiresidentuur nii pikemaajalistele, kogu suve vältavatele residentuuridele kui ka lühiajalistele külalistele, kes töötavad Pärnus nädala või kuu kaupa,” selgitaib Al Paldrok.

Pärnu kunstinädal tutvustab kunstimaastiku värskemad suundumusi, Eesti ja Põhjamaade  kunstnike loomingut ning pakub harivat meelelahutust tervele perele. Kunstinädalate ajalugu ulatub aastakümnete taha, alates 2016. aastast toimuvad need aga Nordic Baltic Art Center NOBA eestvedamisel ning sel aastal koostöös Loovlinnak MTÜ-ga. Selleaastase Pärnu kunstinädala programm sünnib koostöös suvepealinna kohalike kunstiasutustega ning Pärnu Linnavalitsuse ja Nordisk Kulturfondi toel.

Kunstinädala raames saab kõigele sellele ja veel avastamata Pärnu Loovlinnakule pilgu peale heita. Täpsem info veebis www.kunstinadal.ee ja Facebookis.Jaga
Pärnu loovlinnakus saab nautida intuitiivset muusikat ja alternatiivset indie bändi

Pärnu loovlinnakus saab nautida intuitiivset muusikat ja alternatiivset indie bändi

Diverse Universe Performance Festivali ja Põhjamaade Kunstinädala Nordic Art Week raames toimub Pärnu Loovlinnakus kaks kontserti: 27. juulil Põhjamaade saami MARAS kontsert ja 29. juulil esineb Soome alternatiiv indie bänd ansambel Cleaning Women.

Tibusid loetakse sügisel ehk kunstinädala kokkuvõte

Tibusid loetakse sügisel ehk kunstinädala kokkuvõte

17.-25. juulini toimunu Kunstinädala kava oli seekord Pärnus ehk tihedamgi kui varasemalt Tallinnas.