Edward von Lõnguse “Surmatants” jõudis suvepealinna

Pärnu Kunstinädala eel ilmusid eile öösel salapäraselt Pärnu loovlinnaku seintele tänavakunstnik Edward von Lõnguse teose “Surmatants” tegelased.

Edward von Lõnguse “Surmatants” jõudis suvepealinna

Pärnu Kunstinädala eel ilmusid eile öösel salapäraselt Pärnu loovlinnaku seintele tänavakunstnik Edward von Lõnguse teose “Surmatants” tegelased. Varasemalt ei ole teost nii suures mahus linnaruumis esitletud ja tegemist on kunstniku esimese tööga Pärnus.

Bernt Notke loomingust inspireeritud “Surmatants” kujutab erinevaid inimkonna surmapatte. Teos ilmus aastatel 2017-2018 pea tükkhaaval erinevate Euroopa riikide pealinnadesse osana Edward von Lõnguse Euroopa tuuri salajasest lisaprotokollist koodnimetusega “programmiväline tegevus”. 2020. ülevaatenäitusel oli Surmatants esmakordselt eksponeeritud täispikkuses, Pärnu loovlinnakus on teos saanud esmateostuse ka linnaruumis.

“Moodne surm on industrialiseeritud, mehhaniseeritud, kalkuleeritud, muudetud tehasteks, masinateks, numbriteks ja kasuteguriteks. Surma pakendatakse ja turundatakse, seda ostetakse, müüakse ja vahendatakse. Surma pritsitakse põldudele, lõigatakse raiesmikel, heidetakse ookeanidesse ja paisatakse atmosfääri. Surmatööstus töötab täistuuridel,” kommenteerib salapärane tänavakunstnik oma loomingut.

Pärnu Kunstinädala raames avatakse 20. juulil Pärnu kolledžis Edward von Lõnguse ja fotokunstnik Ruudu Rahumaru koostöös valminud näitus, mis peegeldab von Lõnguse tänavakunstituuri Euroopas. Kunstniku teekonnast ning loomeprotsessist saab osa Ruudu Rahumaru fotode kaudu, keda salapärane kunstnik ainsana on usaldanud oma tegevust dokumenteerima.

Vaata fotosid „Surmatantsust“ Pärnus: https://we.tl/t-3wEt2WYwLn

Fotod: Raido Krutto

Jaga
Tibusid loetakse sügisel ehk kunstinädala kokkuvõte

Tibusid loetakse sügisel ehk kunstinädala kokkuvõte

17.-25. juulini toimunu Kunstinädala kava oli seekord Pärnus ehk tihedamgi kui varasemalt Tallinnas.

Kunstisündmused Balti- ja Põhjamaades

Kunstisündmused Balti- ja Põhjamaades

Kunstinädal on selleks korraks läbi, kuid huvilised saavad kohalike ja lähiriikide näituste kohta infot rahvusvahelisest veebipõhisest näitusekalendrist noar.eu keskkonnas