Kunstinädal kolib pealinnast suvepealinna ja kutsub kunstnikud kaasa

Nordic Baltic Art Center NOBA juhtimisel taaselustatud kunstinädala traditsioon suundub tänavu Tallinnast Pärnusse

Kunstinädal kolib pealinnast suvepealinna ja kutsub kunstnikud kaasa

Nordic Baltic Art Center NOBA juhtimisel taaselustatud kunstinädala traditsioon suundub tänavu Tallinnast Pärnusse – 17.-25. juulil 2021 toimub suurejooneline vabaõhufestival alateemaga “Elulõng – aja absurd”. Kunstinädal kuulutatakse ametlikuks kunstnikele suunatud ideekonkursiga ning see lõpeb Suure Kunstipäevaga Iseseisvuse väljakul.

Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse sõnul on Pärnu üks Eesti kunstikeskustest, kus pakutakse ja kust ka oodatakse kunstielamusi, see on Eesti suvepealinn ja suvine kohtumispaik. “Meie ilus rand toob kindlasti külalisi, aga nii kohalik kui ka turist ootavad lisaks rannale ka sündmuseid, mida külastada. Seega, Pärnu Kunstinädal toob kindlasti uut avastamiseks nii meile endile kui ka meie külalistele. Kunstinädala puhul võetakse kasutusele linnaruum, mis annab võimaluse inimestel ringi liikuda. Nii saab linna avastada uuel moel ja mine sa tea, kohtuda uute ja huvitavate inimestega või vanade tuttavatega. Suvine Pärnu on ju elamusi täis kohtumispaik”.

Kunstinädala kuraatoriteema viitab tuntud eesti sürrealisti Ilmar Malini näitusele “Elulõng”, mida kureeris tema poeg, Jaan Malin, kes on ka Pärnu Kunstinädala etenduskunstide kuraatoriks. “Elulõng kätkeb endas ühest küljest märki erinevate aegade vahelisest seosest ning teisalt üleskutset hoida elu,” selgitab Malin täpsustades, et etteastete nurgakiviks oleva “elulõng” tõlgendamine jääb siiski iga looja enda otsustada. “Vaadates meie tänast olukorda maailmas ja üleüldist poliitilist kultuuri, võib tõdeda, et see on rabanud meid jalust hoopis globaalsemal määral kui seda ükski sõda on suutnud teha. Oleme oma ühiskondliku korraldusega jõudnud tupikusse. Kas eksistentsiaalsete filosoofide poolt pakutud elu kui absurdi aktsepteerimine pakuks meile vabaduse, mille läbi iga üksik indiviid suudab luua oma isiklikku tähendust maailmas ja maailmale?”, arutleb teine kuraatoritest Andra Orn omalt poolt “absurdsuse” üle.  

Pärnu Kunstinädala raames pannaksegi proovile elu absurdsus, sest vaid kunst on suurem kui elu. Rahvusvaheliselt avatud konkursile oodatakse kuraatoriteemaga haakuvaid leidlikke ideid ja vaimukaid projekte erinevates meediumites alates visuaalkunstidest ja digitaalsest meediast kuni teatri ja tantsuni. Kesklinna on oodata skulptuure ja installatsioone, ranna-alale performance’id ja happening’e, luuakse akna- ja ruumilahendused sisetingimusi eeldavatele ekspositsioonidele, toimub filmi- ja publikuprogramm, kohalikud kunstnikud ja galeristid avavad oma tööruumid jalgrattatuuri raames. Kavandite esitamise tähtaeg on 10. märts 2021, vastav vorm asub www.kunstinadal.ee.

Pärnu Kunstinädalat toetavad Pärnu Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Adduco, AkzoNobel, E&T, DC Grupp, Folger, Frank, JCDecaux, Space

 

Lisainfo:

Andra Orn 

Kunstinädala kuraator

www.kunstinadal.ee

info@kunstinadal.ee

+372 5330 0122

Jaga
Pärnu loovlinnakus saab nautida intuitiivset muusikat ja alternatiivset indie bändi

Pärnu loovlinnakus saab nautida intuitiivset muusikat ja alternatiivset indie bändi

Diverse Universe Performance Festivali ja Põhjamaade Kunstinädala Nordic Art Week raames toimub Pärnu Loovlinnakus kaks kontserti: 27. juulil Põhjamaade saami MARAS kontsert ja 29. juulil esineb Soome alternatiiv indie bänd ansambel Cleaning Women.

2022 Kunstinädal keskendub põhjamaadele

2022 Kunstinädal keskendub põhjamaadele

Juulikuus vallutab Pärnu taas Kunstinädal, mis sel korral keskendub Põhjamaade kunstile. 22.-30. juulini vältava festivali peateema on “Hing või hingetus” ning pakub kuraatori Norra päritolu kunstnik Marita Isoble Solberg (MaRa) silmade läbi vaadet meie olemusse – millised me tegelikult oleme ja milline on aeg, milles me elame.