Kutse vabatahtlikele: veeda südasuvi korraldades kunstinädalat

Pärnu Kunstinädala korraldusmeeskond kutsub endaga liituma vabatahtlikke, kes soovivad avastada ja avada kaasaegse kunsti maastikku.

Kutse vabatahtlikele: veeda südasuvi korraldades kunstinädalat

Pärnu Kunstinädala korraldusmeeskond kutsub endaga liituma vabatahtlikke, kes soovivad avastada ja avada kaasaegse kunsti maastikku. 17.-25. juulil suvepealinnas toimuva suurejoonelise festivali telgitagustes toimetades on vabatahtlikul võimalus osa saada tervest teekonnast alates kunstniku teoste lahtipakkimisest kuni publiku uudistavate pilkudeni.

Vabatahtlike ülesanded hõlmavad kunstnike ja kuraatorite abistamist, näituste ettevalmistamist ja sündmuste läbiviimist ning palju muud asjalikku ja põnevat. Ootame vabatahtlikuks nii noori kui vanu kunsti- ja kultuurihuvilisi, nii terveks kunstinädala perioodiks kui üksikuteks päevadeks.

Lisaks korralduspoolest osasaamisele pakume vabatahtlikele osasaamist festivalist endast, uusi tutvusi ja kontakte, kõhutäidet kehakinnituseks ning meeneid tänutäheks. Anna endast märku aadressil info@kunstinadal.ee mida varem, seda parem, aga hiljemalt 10. juuliks 2021.

Kunstinädal seob tervikuks kunstimaastiku uued tuuled ning taaselustab vanad traditsioonid, toob kohale tippautorid ja pakub harivat meelelahutust tervele perele. Kunstinädalaid korraldatakse kõikjal maailmas alates iidsetest metropolidest nagu Rooma kuni väikelinnadeni nagu Canterbury. 

Eesti kunstinädalate ajalugu ulatub aastakümnete taha, alates 2016. aastast toimuvad need Nordic Baltic Art Center NOBA eestvedamisel, sealhulgas alates 2021. aastast taas väljaspool pealinna – tänavu suvepealinnas Pärnus, kus nii linnaruum kui rannaala täituvad kõikvõimalike kunstivormidega. Rohkem infot kava ja osalevate kunstnike kohta www.kunstinadal.ee

Jaga
Tibusid loetakse sügisel ehk kunstinädala kokkuvõte

Tibusid loetakse sügisel ehk kunstinädala kokkuvõte

17.-25. juulini toimunu Kunstinädala kava oli seekord Pärnus ehk tihedamgi kui varasemalt Tallinnas.

Kunstisündmused Balti- ja Põhjamaades

Kunstisündmused Balti- ja Põhjamaades

Kunstinädal on selleks korraks läbi, kuid huvilised saavad kohalike ja lähiriikide näituste kohta infot rahvusvahelisest veebipõhisest näitusekalendrist noar.eu keskkonnas