Kutse vabatahtlikele: veeda südasuvi korraldades kunstinädalat

Pärnu Kunstinädala korraldusmeeskond kutsub endaga liituma vabatahtlikke, kes soovivad avastada ja avada kaasaegse kunsti maastikku.

Kutse vabatahtlikele: veeda südasuvi korraldades kunstinädalat

Pärnu Kunstinädala korraldusmeeskond kutsub endaga liituma vabatahtlikke, kes soovivad avastada ja avada kaasaegse kunsti maastikku. 17.-25. juulil suvepealinnas toimuva suurejoonelise festivali telgitagustes toimetades on vabatahtlikul võimalus osa saada tervest teekonnast alates kunstniku teoste lahtipakkimisest kuni publiku uudistavate pilkudeni.

Vabatahtlike ülesanded hõlmavad kunstnike ja kuraatorite abistamist, näituste ettevalmistamist ja sündmuste läbiviimist ning palju muud asjalikku ja põnevat. Ootame vabatahtlikuks nii noori kui vanu kunsti- ja kultuurihuvilisi, nii terveks kunstinädala perioodiks kui üksikuteks päevadeks.

Lisaks korralduspoolest osasaamisele pakume vabatahtlikele osasaamist festivalist endast, uusi tutvusi ja kontakte, kõhutäidet kehakinnituseks ning meeneid tänutäheks. Anna endast märku aadressil info@kunstinadal.ee mida varem, seda parem, aga hiljemalt 10. juuliks 2021.

Kunstinädal seob tervikuks kunstimaastiku uued tuuled ning taaselustab vanad traditsioonid, toob kohale tippautorid ja pakub harivat meelelahutust tervele perele. Kunstinädalaid korraldatakse kõikjal maailmas alates iidsetest metropolidest nagu Rooma kuni väikelinnadeni nagu Canterbury. 

Eesti kunstinädalate ajalugu ulatub aastakümnete taha, alates 2016. aastast toimuvad need Nordic Baltic Art Center NOBA eestvedamisel, sealhulgas alates 2021. aastast taas väljaspool pealinna – tänavu suvepealinnas Pärnus, kus nii linnaruum kui rannaala täituvad kõikvõimalike kunstivormidega. Rohkem infot kava ja osalevate kunstnike kohta www.kunstinadal.ee

Jaga
Pärnu loovlinnakus saab nautida intuitiivset muusikat ja alternatiivset indie bändi

Pärnu loovlinnakus saab nautida intuitiivset muusikat ja alternatiivset indie bändi

Diverse Universe Performance Festivali ja Põhjamaade Kunstinädala Nordic Art Week raames toimub Pärnu Loovlinnakus kaks kontserti: 27. juulil Põhjamaade saami MARAS kontsert ja 29. juulil esineb Soome alternatiiv indie bänd ansambel Cleaning Women.

2022 Kunstinädal keskendub põhjamaadele

2022 Kunstinädal keskendub põhjamaadele

Juulikuus vallutab Pärnu taas Kunstinädal, mis sel korral keskendub Põhjamaade kunstile. 22.-30. juulini vältava festivali peateema on “Hing või hingetus” ning pakub kuraatori Norra päritolu kunstnik Marita Isoble Solberg (MaRa) silmade läbi vaadet meie olemusse – millised me tegelikult oleme ja milline on aeg, milles me elame.