Pärnu Kunstinädal jätkub

Pärnu Kunstinädal jätkub alanud nädala alguses filmiprogrammi ja rattatuuriga, külastada saab juba mitmeid avatud näitusi ja avatakse ka rida uusi.

Pärnu Kunstinädal jätkub

Sven Grünberg, Hingus, Pärnu Kunstinädal, EMA

Pärnu Kunstinädal jätkub alanud nädala alguses filmiprogrammi ja rattatuuriga, külastada saab juba mitmeid avatud näitusi ja avatakse ka rida uusi.

Esmaspäev, 19. juuli on filmiprogrammi päralt – kell 20.00 saab Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas näha reaalsust nihestavad lühifilme Jüri Okaselt, Chintis Lundgrenilt, Non Gratalt ja Susana Sanromanilt. Esiletoomist väärivad siit nimekirjast just Jüri Okase 8 mm filmile jäädvustatud lühifilmid, mis baseeruvad eelkõige tema 70ndate happening’idel ning tõstatavad küsimusi inimkonna absurdsuse kohta haakudes seeläbi hästi tänavuse kunstinädala kuraatoriteemaga “Elulõng – aja absurd”.

Teisipäev, 20. juuli on aga galeriide päev – kell 16.00 stardib rattatuur, kus lisaks lõbusale rattasõidule saab nautida kunstimaastikul toimuvat ning viia end kurssi hetkel käimasolevate näitustega. Tuur algab Uue Kunsti Muuseumis ning kulgeb edasi vastavalt veebis toodud ajakavale, osa saab muuhulgas nii selliste klassikute nagu Marju Mutsu, Jüri Arraku, Vello Vinna kui Leonhard Lapini kui ka kaasaegsemate autorite loomingust.

Kell 18.00 avatakse justnimelt rattatuuri käigus ka Edward von Lõnguse ja Ruudu Rahumaru fotoseeria näitus Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži raamatukogus ja fuajees, kus näitusekülastajaid tervitavad Stanley Kubricki düstoopilisest kultusfilmist “Kellavärgiga apelsin” inspireeritud riukalikud Teletupsud. Ainulaadne fotoseeria ise on aga pärit Edward von Lõnguse tänavakunstituurist Euroopas, mis oli osa EV100 rahvusvahelisest programmist.

Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis stardib samal ajal ka Suveakadeemia, mille eesmärgiks on tuua linna tudengid ja eri kõrgkoolide esindused, rahvusvaheline know-how, luua eri kõrgkoolide toimiv koostöömudel, füüsiline ja vaimne kultuuri- ja haridusruum. Avalik programm hõlmab põnevaid ettekandeid 20. juulil algusega kell 16.00 Garri Raagmaalt, Gerda Mihhailovalt ja Marit Piirmanilt.

Endiselt saab külastada Eesti Kunstikoolide Liidu vabaõhunäitusi Steineri aias ja Rannapargis, Mare Tralla näitust Pärnu Vangla endistes ruumides, Okapi Galerii kunstipeatust Pärnu Keskraamatukogus ning Līva Blumfelde installatsiooni rannahoone läheduses. Täpsem kava ja ürituste detailne info on kättesaadav kunstinädala veebis www.kunstinadal.ee

Jaga
Kunstisündmused Balti- ja Põhjamaades

Kunstisündmused Balti- ja Põhjamaades

Kunstinädal on selleks korraks läbi, kuid huvilised saavad kohalike ja lähiriikide näituste kohta infot rahvusvahelisest veebipõhisest näitusekalendrist noar.eu keskkonnas

Kunstinädal lõppeb suurejooneliselt

Kunstinädal lõppeb suurejooneliselt

Pärnu Kunstinädala viimased päevad kulgevad endiselt kuumalt ja veelgi suurejoonelisemalt – linnaväljakud täituvad kauplejatega Kunstiturul ning esinejatega Suurel Kunstipäeval