Pärnu Kunstinädal on avatud!

Täna algab Pärnu Kunstinädal, mille esimesed päevad on sisustatud värvikate näituste ja kontsertidega – programmis on nii Mare Tralla ja Sven Grünberg kui ka külaliskunstnikud piiri tagant ja kunstikoolide õpilased.

Pärnu Kunstinädal on avatud!

Līva Blumfelde. Unetekid

Täna algab Pärnu Kunstinädal, mille esimesed päevad on sisustatud värvikate näituste ja kontsertidega – programmis on nii Mare Tralla ja Sven Grünberg kui ka külaliskunstnikud piiri tagant ja kunstikoolide õpilased.

Laupäeval, 17. juulil kell 11.00 Steineri aias saavad kõik soovijad käed värviseks teha Eesti Kunstikoolide Liidu töötoas “See ei ole Piip Tuut, kus luuakse üheskoos õpilaste ja möödujatega seoseid žabloontehnika, värvide ja inimeste vahel ning millest sündinud näitus jääb avatuks kogu kunstinädala ajaks. Pärnu Rannapargis on avatud ka liidu vabaõhunäitus „Absurd minu ümber“, kus eksponeeritakse koroonakevadel valminud fotokollaaže kunstiõpilastelt üle Eesti.

Samal ajal on juba avatud veel kaks väljapanekut – Pärnu Keskraamatukogus saab külastada Okapi Galerii mitme-etapilist „Kunstipeatus Pärnut“, mille esimeses osas on Rait Präätsi klaasikunst kombineeritud Leedu leiutaja ja loovtehnoloogi Gleb Divovi liitreaalsuslahendusega, ning Pärnu Rannahoone juures võib kohata Läti kunstniku Līva Blumfelde „Unetekke“, kus autori isiklikud märkmed on seotud lõnga abil üheks merekalda  ja päikeseloojanguga.

Päev jätkub kell 15.00 Pärnu Kontserdimaja galeriis, kus toimub tuur viimaseid päevi avatud Mauri Grossi näitusel „Suguvõsa“ täis lopsakaid võsa- ja lillemotiive. Ning juba paari tunni pärast kell 17.00 avatakse Pärnu Vangla endistes ruumides Mare Tralla näitus “Enne ja pärast” ehk ruumiline installatsioon kuuldemängu, video, fotode ja joonistustega, mis viib publiku rännakule kunstniku lapsepõlve tõstatades küsimusi väärkohtlemisest ja traumast.

Õhtu lõppeb ja kulgeb sujuvalt hommikusse kell 21.00-05.00 Krõhva baaris, kus Pärnu enda indie-rock bänd The Boondocks kutsub tantsima, hüppama ja suvekuuma välja higistama. Kui tantsud tantsitud, ongi käes pühapäev, 18. juuli, mille sisustavad tuurid: kell 13.00 Pärnu Vanglas juba eelpool mainitud Mare Tralla näitusel, kell 14.30 Pärnu Linnagalerii Raekojas näitusel „Mees&Mees“ ja kell 16.00 Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas näitusel „Naine&Naine“.

Pärast näitusetuure on taas sobiv aeg helielamusteks – kell 18.00 Pärnu rannahoone seenrõdul toimub ainulaadse atmosfääriga erakordse vabaõhukontsert, kus Taavi Kerikmäe ja Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambli esituses tuleb ettekandele Sven Grünbergi kultusalbum „Hingus“. Grünbergi looming haakub nii kunstinädala kuraatoriteemaga “Elulõng – aja absurd” kui kogu kunstinädala kavaga, kus lisaks visuaalkunstidele on esindatud mitmed muud vormid.

Näituste külastamine ning tuuridel osalemine on tasuta, kontserdipiletid müügil Fientas ja Piletilevis.

Tutvu kogu kunstinädala kavaga www.kunstinadal.ee

Jaga
Pärnu loovlinnakus saab nautida intuitiivset muusikat ja alternatiivset indie bändi

Pärnu loovlinnakus saab nautida intuitiivset muusikat ja alternatiivset indie bändi

Diverse Universe Performance Festivali ja Põhjamaade Kunstinädala Nordic Art Week raames toimub Pärnu Loovlinnakus kaks kontserti: 27. juulil Põhjamaade saami MARAS kontsert ja 29. juulil esineb Soome alternatiiv indie bänd ansambel Cleaning Women.

2022 Kunstinädal keskendub põhjamaadele

2022 Kunstinädal keskendub põhjamaadele

Juulikuus vallutab Pärnu taas Kunstinädal, mis sel korral keskendub Põhjamaade kunstile. 22.-30. juulini vältava festivali peateema on “Hing või hingetus” ning pakub kuraatori Norra päritolu kunstnik Marita Isoble Solberg (MaRa) silmade läbi vaadet meie olemusse – millised me tegelikult oleme ja milline on aeg, milles me elame.