Absurdikonkurss kestab – ootame videosid, parimad avaldame!

Oled sa mõelnud, miks sa õpid ja õpid, et terve elu töötada, et maksta arveid ja võtta laene, et osta süüa või minna kinno, kui see kõik ei vii kuhugi?

Absurdikonkurss kestab – ootame videosid, parimad avaldame!

Üleskutse: saada oma absurdivideo ja osale Pärnu Kunstinädalal!

Oled sa mõelnud, miks sa õpid ja õpid, et terve elu töötada, et maksta arveid ja võtta laene, et osta süüa või minna kinno, kui see kõik ei vii kuhugi? Kui see tundub tobe, aga sul on lahendus, siis lavasta, salvesta ja saada meile oma idee ning osale Pärnu Kunstinädala absurdivideokonkursil! Konkursile on oodatud õpilased ja üliõpilased, huviringides osalejad ja videokunstihuvilised, nii individuaalselt kui grupiviisiliselt. Parimatele au, kuulsus ja auhinnad ning ekraaniaeg Pärnu Kunstinädala kanalites.

Konkursile esitatava videoklipi tingimused:

  • pikkus 1-10 minutit
  • sisu haakub Pärnu Kunstinädala kuraatoriteemaga „Elulõng – aja absurd“ 
  • esitamiskeskkond vabalt valitud (YouTube, Vimeo, Google Drive, WeTransfer vm)
  • esitamistähtaeg kuni 1. juuli 2021

Videolink koos autori(te) andmetega saada palun: info@kunstinadal.ee

17.-25. juulil 2021 suvepealinna vabas õhus toimuva Pärnu Kunstinädala kuraatoriteemaks on “Elulõng – aja absurd”. Elulõng tähendab siin sidet erinevate aegade vahel ja üleskutset hoida elu, kuid iga autor võib ka ise otsustada, mida see tema jaoks tähendab. Aja absurd omakorda osutab tänasele olukorrale kogu maailmas, mis on raputanud meid tugevamalt kui ükski sõda seda varem on teinud. Pärnu Kunstinädala raames pannaksegi proovile elu absurdsus, sest vaid kunst on suurem kui elu.

Vaata kunstinädala kaaskuraatori Jaan Malini videoüleskutset konkursil osalemiseks!

Pärnu Kunstinädalat korraldab  MTÜ Nordic Baltic Art Center NOBA ja seda toetavad Pärnu Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Adduco, AkzoNobel, Dreamcrew, E&T,  Folger, Frank, JCDecaux, Space. 

Jaga
Pärnu loovlinnakus saab nautida intuitiivset muusikat ja alternatiivset indie bändi

Pärnu loovlinnakus saab nautida intuitiivset muusikat ja alternatiivset indie bändi

Diverse Universe Performance Festivali ja Põhjamaade Kunstinädala Nordic Art Week raames toimub Pärnu Loovlinnakus kaks kontserti: 27. juulil Põhjamaade saami MARAS kontsert ja 29. juulil esineb Soome alternatiiv indie bänd ansambel Cleaning Women.

2022 Kunstinädal keskendub põhjamaadele

2022 Kunstinädal keskendub põhjamaadele

Juulikuus vallutab Pärnu taas Kunstinädal, mis sel korral keskendub Põhjamaade kunstile. 22.-30. juulini vältava festivali peateema on “Hing või hingetus” ning pakub kuraatori Norra päritolu kunstnik Marita Isoble Solberg (MaRa) silmade läbi vaadet meie olemusse – millised me tegelikult oleme ja milline on aeg, milles me elame.