Kunstinädal lõppeb suurejooneliselt

Pärnu Kunstinädala viimased päevad kulgevad endiselt kuumalt ja veelgi suurejoonelisemalt – linnaväljakud täituvad kauplejatega Kunstiturul ning esinejatega Suurel Kunstipäeval

Kunstinädal lõppeb suurejooneliselt

Pärnu Kunstinädala viimased päevad kulgevad endiselt kuumalt ja veelgi suurejoonelisemalt – linnaväljakud täituvad kauplejatega Kunstiturul ning esinejatega Suurel Kunstipäeval. Veel on võimalus külastada ka juba varem avatud näituseid.

Laupäeval, 24. juulil kell 12-15 toimub Martensi väljakul Kunstiturg, kust saab soetada väikeformaadilist ja taskukohast loomingut otse kunstnikelt ja kunstiorganisatsioonidelt, esindatud on nii klassikud kui kaasaegsed autorid. Kunstiturult saab valida meelepärast graafikat, fotot, maali ja skulptuuri, aga ka raamatuid, kleepse, T-särke ja kotte. Kell 14 on võimalus kohtuda isiklikult Vello Vinnaga, kelle näitus „Kaksipidine“ avatakse samal päeval ka Endla Teatris.

Kell 16, kui ostud sooritatud, on paras aeg suunduda edasi Non Grata Suurele Festivalipäevale, mis ühendab IN Graafika näituste avamisralli, Diverse Universe performance-programmi ja kunstinädala sündmused erinevais paigus Pärnu kesklinnas. Kaasatud on sellised nimed nagu Jaan Toomik, Jüri Arrak, Leonhard Lapin, Vello Vinn, Jüri Ojaver, Marju Mutsu, rühmitus Vedelik, TEMA grupp, Kiwa, Henry Hütt, Maija Kivi (FIN), Ilkka Pitkänen (FIN), Joonas Niiholm (USA).

Pühapäeval, 25. juulil kell 12-18 stardib Iseseisvusväljakul traditsiooniline Suur Kunstipäev, mis toob kokku värskeima loomingu erinevatelt autoritelt üle Eesti esindatuna galeriide poolt: Pärnu Linnagalerii, Art & Tonic (Tartu), Positiiv Galerii (Tallinn), Tartu Kunstimaja, Bach Galerii (Tallinn), A-Art Gallery (Narva), Okapi galerii (Tallinn) ning NOAR.eu. Toimuvad spetsiaalselt kunstinädalale -ja päevale kavandatud etteasted ning tuurid Uue Kunsti Muuseumi näitustel.

Kell 11 hakkab linnas ringi liikuma isekõndiv pildiraam ehk Pärnu loovisikute ühisaktsioon RAAMID 2, kus astuvad raamidesse või raamidest välja erinevate kunstialade esindajad. Mobiilse vormina liigutakse ühest kohast teise ühiselt oma raami kandes. Aktsiooni statsionaarne vorm toimub aga kohvik Kuumooni hoovil, kus saab näha ja kuulata etteasteid ja loenguid, kavas on näiteks kaunite kunstide filosoofia seminar, lavaluule võistlus ja kirjanduslik kabaree.

Mõlemal päeval etendab Iseseisvusväljakul oma mahukat kestvusperformance’iga ka Leedu noorema põlvkonna tunnustatud performance-kunstnik Monika Dirsytė, kes kapseldub tundideks klaaslabürinti ning paneb proovile nii iseenda kui publiku psühholoogilise ja füüsilise vastupidavuse. Linnas liigub juba neljandat ja viiendat päeva ringi ka teine performance-kunstnik Susana Sanroman, kes kaasab juhuslikult mööduvat publikut veelgi aktiivsemalt.

Endiselt saab külastada tänavakunstifestivali ARTernative, virtuaalreaalsusega ühendatud näitust Pärnu Pildikoja vaateaknal, lastele suunatud audiovisuaalset fantaasiamaailma Pärnu Kunstide Koolis, Jaan Malini installatiivset luulenäitust rannakabiinides ja loovlinnakus, Edward von Lõnguse ja Ruudu Rahumaru fotonäitust Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis, Eesti Kunstikoolide Liidu vabaõhunäitusi Steineri aias ja Rannapargis, Mare Tralla näitust Pärnu Vanglas, Okapi Galerii kunstipeatust Pärnu Keskraamatukogus ning Līva Blumfelde installatsiooni rannas.

Täpsem kava ja ürituste detailne info on kättesaadav kunstinädala veebis www.kunstinadal.ee

Jaga
Pärnu loovlinnakus saab nautida intuitiivset muusikat ja alternatiivset indie bändi

Pärnu loovlinnakus saab nautida intuitiivset muusikat ja alternatiivset indie bändi

Diverse Universe Performance Festivali ja Põhjamaade Kunstinädala Nordic Art Week raames toimub Pärnu Loovlinnakus kaks kontserti: 27. juulil Põhjamaade saami MARAS kontsert ja 29. juulil esineb Soome alternatiiv indie bänd ansambel Cleaning Women.

2022 Kunstinädal keskendub põhjamaadele

2022 Kunstinädal keskendub põhjamaadele

Juulikuus vallutab Pärnu taas Kunstinädal, mis sel korral keskendub Põhjamaade kunstile. 22.-30. juulini vältava festivali peateema on “Hing või hingetus” ning pakub kuraatori Norra päritolu kunstnik Marita Isoble Solberg (MaRa) silmade läbi vaadet meie olemusse – millised me tegelikult oleme ja milline on aeg, milles me elame.