Pärnu loovlinnakus saab nautida intuitiivset muusikat ja alternatiivset indie bändi

Diverse Universe Performance Festivali ja Põhjamaade Kunstinädala Nordic Art Week raames toimub Pärnu Loovlinnakus kaks kontserti: 27. juulil Põhjamaade saami MARAS kontsert ja 29. juulil esineb Soome alternatiiv indie bänd ansambel Cleaning Women.

Pärnu loovlinnakus saab nautida intuitiivset muusikat ja alternatiivset indie bändi

MARAS intuitiivne muusika ja etenduskunstid

MARAS loob intuitiivseid, poeetilisi ja psühhedeelseid maastikke läbi sügava hüpnootilise ja resonantse muusika, mis on läbi imbunud rikkalikust folkloorist. Muusika- ja etenduskunstide kollektiiv, kes on pidevas liikumises ja muutumises. Olles inspireeritud põhjapoolsetest vanadest muusikastiilidest ja laulutraditsioonidest, nagu jokimine ja laulmine, alustavad nad kuulamis-, loomingulist, hüpnootilist ja intuitiivset teekonda, mis loob inimese teadvuses püsivaid vibratsioone. Laval võtab Maras koha sisse omal põneval moel!

Piletid Fientas 10 eur https://fienta.com/nordic-sami-maras-concert

Photos by Jamie Michael Bivard

Alternatiiv indie bänd Cleaning Women

Cleaning Women on oma galaktikatevahelise muusikaga rahvusvahelist publikut juba üle kahe aastakümne rõõmustanud. Ansambli instrumendid on valmistatud taaskasutatud materjalidest ja seetõttu on muusikal eriliselt puhastav kõla. Seni on bänd andnud välja neli albumit ja esinenud rahvusvahelistel muusikafestivalidel, filmifestivalidel, kunstimuuseumides ja rokiklubides. Cleaning Women jätkab muusikaga katsetamist ja otsib aina uusi ning paremaid viise inimeste kõrvade, meele ja mõistuse puhastamiseks, üks inimene korraga.

Piletid Fientas 10 eur https://fienta.com/et/cleaning-women-fin-concert

Photos by Olli-Pekka Härmä

Diverse Universe on iga-aastane Al Paldroki organiseeritav performance festival, kus sel aastal esinevad 22-30. juulini kümned tegevuskunstnikud üle maailma: Morgan Schagerberg Rootsist, Gerardo Juarez Jurado rühmitusest La Pocha Nostra Mehhikost, Peter Rosvik, Roi Vaara, Timo Viiulainen Soomest, Marita Isobel Solberg ja Trond Ansten Norrast, leedulannaVilma Duplantier New Yorgist, Steve Vanoni Usast, Doris Steinbichler Austriast ja Chandraja, Kadi Põder, Georg, Markus Tamm, Mona Tarn, Greta Altmets, Eliise Saar, Jürgen Rooste, Kalev Vapper, Anu Jalas ja NON GRATA Eestist.

Jaga
2022 Kunstinädal keskendub põhjamaadele

2022 Kunstinädal keskendub põhjamaadele

Juulikuus vallutab Pärnu taas Kunstinädal, mis sel korral keskendub Põhjamaade kunstile. 22.-30. juulini vältava festivali peateema on “Hing või hingetus” ning pakub kuraatori Norra päritolu kunstnik Marita Isoble Solberg (MaRa) silmade läbi vaadet meie olemusse – millised me tegelikult oleme ja milline on aeg, milles me elame.

Tibusid loetakse sügisel ehk kunstinädala kokkuvõte

Tibusid loetakse sügisel ehk kunstinädala kokkuvõte

17.-25. juulini toimunu Kunstinädala kava oli seekord Pärnus ehk tihedamgi kui varasemalt Tallinnas.