Kunstisündmused Balti- ja Põhjamaades

Kunstinädal on selleks korraks läbi, kuid huvilised saavad kohalike ja lähiriikide näituste kohta infot rahvusvahelisest veebipõhisest näitusekalendrist noar.eu keskkonnas

Kunstisündmused Balti- ja Põhjamaades

Kunstinädal on selleks korraks läbi, kuid huvilised saavad kohalike ja lähiriikide näituste  kohta infot rahvusvahelisest veebipõhisest näitusekalendrist noar.eu keskkonnas, mis koondab kokku märkimisväärsed kunstisündmused Balti- ja Põhjamaades.

Näitusekalendri idee autori ja kaasaegse kunsti keskkonna NOAR.eu eestvedaja Andra Orni sõnul sündis kalender praktilisest vajadusest. „Kunstiostjad ja -huvilised küsivad meie käest sageli soovitusi, millistele näitustele minna, seda nii Eestis kui naaberriikides,“ selgitab Orn. Tema sõnul on näiteks Helsingisse, Stockholmi või Riiga sõites üsna keeruline hakata otsima kaasaegse kunsti galeriisid ja muuseume, kui isegi asutuste nime ei pruugi teada. Teinekord võib kulutada veebis surfamisele tunde, kuid ikkagi ei pruugi kõige silmapaistvama näituse infot üles leida.

„Näitusekalendri eesmärk on koguda info lähiriikide olulisemate kunstisündmuste kohta ühte keskkonda – kalendrist saab üle veebi mugavalt otsida täna avatud ja tulevasi kunstinäitusi linnade või riikide kaupa, vaadata, kus kunstisaal asub, millal on see avatud ja lugeda näituse tutvustusi,“ selgitab Orn. „See loodetavasti toob kaasaegse kunsti, mida ümbritseb kohati põhjendamatu salapära, publikule lähemale,“ lisab ta.

Näitusekalendri laiem eesmärk on aidata kaasa kunsti populariseerimisele ja tuua inimesed sagedamini kunstisaalidesse avastama nii kohalike kui ka välisriikide kunstnike loomingut.  Lisaks toetab rahvusvaheline näitusekalender suuremat läbikäimist ja koostööd Eesti, teiste Balti riikide ja Põhjamaade kunstiringkondade vahel. „Põhjamaades ollakse meie, lätlaste ja leedukate kaasaegsest kunstist väga huvitatud. Kunstihuvilised, kes jõuavad nüüd Eestis reisides ka meie kunstnike näitustele, saavad omakorda meie kunstike loomingut ka oma koduriigis tutvustada,“ selgitas Orn.

Veebipõhine näitusekalender koondab kokku kaasaegse kunsti sündmused Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Norrast ja Taanist. Eestis – Tallinnas, Tartus, Pärnus ja teistes linnades – toimuvate näituste infot saab kõige mugavamalt vaadata eesti keelsest vaatest, lähiriikides avatud näituste kohta näeb kõige enam infot inglisekeelses kalendris.

Näitusekalendrist info otsing ja ka info avaldamine galeriide poolt on tasuta. Näitusekalender on valminud EASi loomemajanduse taristu ja tehnoloogilise võimekuse arendamise meetme toel ning selle tegevust toetab Eesti Kultuurkapital.

NOAR.eu seisab kaasaegse kunsti tutvustamise ja populariseerimise eest. Kaasaegse kunsti keskkonna veebigaleriis on  üleval enam kui 6000 kaasaegse kunsti teost 500 autorilt Baltikumist ja Põhjamaadest, nii tuntud meistritelt kui ka tulevikutähtedelt. Lisaks korraldab NOAR mitmeid rahvusvahelisi kunstisündmusi nagu kunstinädal ning iga-aastane konkurss Nordic & Baltic Young Artist Award.

Jaga
Pärnu loovlinnakus saab nautida intuitiivset muusikat ja alternatiivset indie bändi

Pärnu loovlinnakus saab nautida intuitiivset muusikat ja alternatiivset indie bändi

Diverse Universe Performance Festivali ja Põhjamaade Kunstinädala Nordic Art Week raames toimub Pärnu Loovlinnakus kaks kontserti: 27. juulil Põhjamaade saami MARAS kontsert ja 29. juulil esineb Soome alternatiiv indie bänd ansambel Cleaning Women.

2022 Kunstinädal keskendub põhjamaadele

2022 Kunstinädal keskendub põhjamaadele

Juulikuus vallutab Pärnu taas Kunstinädal, mis sel korral keskendub Põhjamaade kunstile. 22.-30. juulini vältava festivali peateema on “Hing või hingetus” ning pakub kuraatori Norra päritolu kunstnik Marita Isoble Solberg (MaRa) silmade läbi vaadet meie olemusse – millised me tegelikult oleme ja milline on aeg, milles me elame.