Kutse kunstiinstitutsioonidele: Pärnu Kunstinädala lõpuprogramm

Nordic Baltic Art Center NOBA kutsub kunstiinstitutsioone osalema tänavu suvel toimuva Pärnu Kunstinädala lõpuprogrammis.

Kutse kunstiinstitutsioonidele: Pärnu Kunstinädala lõpuprogramm

Nordic Baltic Art Center NOBA kutsub kunstiinstitutsioone osalema tänavu suvel toimuva Pärnu Kunstinädala lõpuprogrammis. Laupäeval, 24. juulil toimub Kunstiturg Martensi väljakul ning pühapäeval, 25. juulil Suur Kunstipäev Iseseisvuse väljakul. 

Ootame osalema nii riiklike kui piiritaguseid institutsioone – galeriisid, grupeeringuid, ühinguid, koole – kas ühel või mõlemal päeval korraga. Kunstiturg kujutab endast müügile orienteeritud horisontaalsete kauplemispindadega üritust ning Suur Kunstipäev pop-up ekspositsiooni, kus institutsioonid esitlevad enda tegevust vertikaalselt liigendatud pindadel. Mõlemad sündmused leiavad aset vabas õhus Pärnu kesklinnas ning neid saadab kunsti- ja meelelahutusprogramm. Sündmused on sobivad kogu perele ja atraktiivsed nii sise- kui välisturistile, pakkudes institutsioonidele ideaalset võimalust promotsiooniks ja vaheldustpakkuvaks väljasõiduks.

Pärnu Kunstinädala lõpuprogrammis osalemine on tasuta NOBA liikmetele ja liikmeks astujatele, vastav liitumisvorm asub siin. Mitte-liikmetele on osalemistasu 50 eur. Müügiletid ja esitluspinnad on korraldajate poolt, muu vajaliku inventari võtavad osalejad ise kaasa. 

Palun anna oma osalemissoovist teada info@kunstinadal.ee esimesel võimalusel.

Lisaks lõpuprogrammile kutsub NOBA kunstnikke ideekonkursile, mille sisuga saab tutvuda kunstinädala kodulehel kunstinadal.ee, ning Pärnu kohalikke galeriisid ja stuudiod avama oma uksi publikuprogrammi raames, mida kommunikeerime eraldi.

17.-25. juulil 2021 toimuva Pärnu Kunstinädala kontseptsioon on alguse saanud Eesti Kunstnike Liidu korraldatud kunstinädalatest, mis toimusid erinevates linnades üle riigi ning mille traditsiooni taaselustamine sai NOBA juhtimisel alguse 2016. aastal Tallinn Art Week’i näol. Kunstinädala kuraatoriteemaks on tänavu “Elulõng – aja absurd”. Kesklinna on oodata skulptuure ja installatsioone, ranna-alale performance’id ja happening’e, luuakse akna- ja ruumilahendused sisetingimusi eeldavatele ekspositsioonidele, toimub filmi- ja publikuprogramm, kohalikud kunstnikud ja galeristid avavad oma tööruumid jalgrattatuuri raames.

Info varasemate kunstinädalate kohta: https://nobaac.com/TAW

Info NOBA kohta: https://nobaac.com/About

Jaga
Pärnu loovlinnakus saab nautida intuitiivset muusikat ja alternatiivset indie bändi

Pärnu loovlinnakus saab nautida intuitiivset muusikat ja alternatiivset indie bändi

Diverse Universe Performance Festivali ja Põhjamaade Kunstinädala Nordic Art Week raames toimub Pärnu Loovlinnakus kaks kontserti: 27. juulil Põhjamaade saami MARAS kontsert ja 29. juulil esineb Soome alternatiiv indie bänd ansambel Cleaning Women.

2022 Kunstinädal keskendub põhjamaadele

2022 Kunstinädal keskendub põhjamaadele

Juulikuus vallutab Pärnu taas Kunstinädal, mis sel korral keskendub Põhjamaade kunstile. 22.-30. juulini vältava festivali peateema on “Hing või hingetus” ning pakub kuraatori Norra päritolu kunstnik Marita Isoble Solberg (MaRa) silmade läbi vaadet meie olemusse – millised me tegelikult oleme ja milline on aeg, milles me elame.